YATIRIM FELSEFEMİZ

Mükafat Portföy Yönetimi olarak;

  • Temel Felsefemiz: Birikim ve yatırımlarına uluslararası faizsiz finans ilkeleri çerçevesinde yüksek verim elde etmek isteyen yerli ve yabancı yatırımcılara, değerlerimizden ve geleneklerimizden ödün vermeden, yenilikçi yatırım alternatifleri üretirken, aynı zamanda anlaşılabilir ve ulaşılabilir yaklaşımımızla müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaktır.
  • Hedefimiz: Yüksek verimli faizsiz yatırım alternatifleri ile yerli ve yabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılar için şeffaf ve güvenilir bir anlayışla hizmet vermek ve yabancı yatırımcıların Türkiye’ye giriş kapılarından biri olarak, yatırımların verimli alanlara yönlendirilmesine aracılık etmektir.
  • Prensibimiz: Müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve ortaklarımızın haklarını her koşulda, menfaat gözetmeden korumak, uzmanlığımız ve kaliteden ödün vermeyen çalışma anlayışımızla topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli artırmaktır.
  • Amacımız: Yenilikçi ve dinamik yapımız, güçlü ortaklarımız, ezber bozan ürünlerimiz, uzman ekibimiz ile yerli ve uluslararası faizsiz finans piyasalarına yeni bir soluk getirmek, değer ve sorumluluklarımızın bilinci ile yatırımcılarımızla sağlam ve uzun vadeli ilişkiler kurmaktır.

Kurum olarak yatırımların yönetilmesi sürecinde risk kavramının farkında, şeffaf ve etkin bir risk yönetimi yaklaşımı sergilenmektedir.

Yönetilen portföylerin ve kurumun maruz kalabileceği risklerin belirlenmesi, düzenli olarak izlenmesi ve bu yolla risklerin gerçekleşmeden önlenmesi hedeflenmektedir.

Portföy yöneticileri kararlarının her aşamasında bu bilinçle harket ederler. Yatırım kararları alınırken gerek yatırım komitesi kararları ve gerekse de risk yönetimi politikaları esastır.

Teftiş ve İç Kontrol faaliyetleri ile kurum uygulamlarının mevzuata uygunluğunu gözden geçirerek değerlendirmeler yapar.Olası her noktada daha etkin bir risk yönetimi gerçekleştirebilmenin gereklerini yerine getirir.

  • BİZİ TAKİP
    EDEBİLİRSİNİZ

© Copyright , Mükafat Portföy Yönetimi A.Ş.