YÖNETİCİLERİMİZ

YÖNETİM KURULU

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi’nden 1997 yılında mezun olan Sn. Karakaya, 2006-2008 yılları arasında The George Washington University’de MSF yapmıştır. Kariyerine 1998 yılında, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak başlayan Karakaya, 2000-2013 yılları arasında BDDK çalışmış ve 2009-2013 yılları arasında, Bankalar Yeminli Başmurakıbı görevini gerçekleştirmiştir. 2014-2017 yılları arasında, West Finance and Credit Bank PJSC Kiev’de Denetim Kurulu Üyeliği, 2014-2018 yılları arasında Creditwest Bank Ltd. Lefkoşe’de, Denetimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2014-2017 yılları arasında ise Creditwest Faktoring A.Ş. şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ağustos 2013-Şubat 2018 tarihleri arasında Altınbaş Holding A.Ş. şirketinde Denetim Grup Başkanlığı görevini yürüten Cemal Ufuk Karakaya, Nisan 2018’den bu yana Aktifbank A.Ş.’de İştirak Yönetimi Grup Başkanlığı yapmaktadır. SMMM sertifikası bulunan Karakaya, İngilizce bilmektedir.

Okan Altaşlı halen Özel Sektörün Geliştirilmesi İslami Kurumunda Ortadoğu ve Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Sahra Altı Afrika ve Güneydoğu Asya’da yer alan 7 ülkeyi kapsayan bölgesel ofislerinden sorumlu Direktörlük görevini sürdürmektedir.

1991 yılında Boğaziçi Makine Mühendisliği Bölümünde Lisans ve 1995 yılında Carneigie Mellon Üniversitesinde MBA yüksek lisans derecelerini aldıktan sonra Altaşlı Finans Yatırım şirketinin Kurumsal Finansman bölümünde çalışmış ve Grup Başkanlığı yapmıştır. Altaşlı 2006-2016 yılları arasında Manara Altyapı Fonu, Pinebridge Yatırım (önceki adıyla AIG Yatırım) ve Perigon Danışmanlık Limited yatırım danışmanlık şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Altaşlı Ortadoğu ve Kuzey Afrika, Körfez Ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Suudi Arabistan bölgelerinde bir çok projede alım, satım danışmanlığı görevleri üstlenmiştir. Altaşlı Türkiye’de 20’den fazla ilk ihracın yanısıra, elektrik dağıtım şirketlerinin ilk özelleştirmelerinde de konsorsiyumu oluşturan danışmanlık hizmetleri vermiştir.

Suat Bakkal, Aktif Yatırım Bankası Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı ve Mükafat Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 1980 Trabzon doğumlu Bakkal, Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümü mezunu olup yüksek lisansını yine aynı okulda Ekonomi ve Finans üzerine tamamlamıştır. Türev Araçları, Kurumsal Yönetim, Kredi Derecelendirme, Gayrimenkul Değerleme ve CFA3 alanlarında sermaye piyasası lisanslarına sahiptir.

İş hayatına Aktif Bank’ta kurumsal pazarlama Müdürü olarak başlamış, 2014 yılında Merkez Şube Müdürlüğü görevine atanmıştır. Aktif Bank’ta Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanlığı ve IFM İstanbul Finans Merkezi İnş. Taah. A.Ş. İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Bakkal, Inovaban Innovation Consulting JSC'nin yönetim kurulu üyeliği ve aynı zamanda çeşitli enerji üretim ve yatırım SPV şirketlerinin başkanlığını yapmıştır. Nisan 2018 itibariyle, BKT Kosovë J.S.C’nın yönetim kurulu üyeliği ve CEO görevlerine atanmıştır.

Özer Burhan, Aktif Yatırım Bankası Finansal Raporlama ve Bütçe Yönetimi Bölüm Başkanı ve Mükafat Portföy Yönetimi’nde İç Kontrolden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1982 Balıkesir doğumlu Burhan, Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına PricewaterhouseCoopers’da Müdür yardımcı olarak başlamış, 2009-2014 yılları arasında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’de çeşitli bölümlerde yönetici olarak devam etmiştir.

Pelin Çıdam, Aktif Bank Kurumsal Finansman departmanında Bölüm başkanı ve Mükafat Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Kurumsal Finansman ve M&A alınında 16 yıldan uzun süredir tecrübesi bulunmaktadır.

Aktif Bank’taki görevinden önce 13 yıl Deloitte’da görev almıştır. Bu sürenin üç yılında denetim bölümünde on yılında Kurumsal Finansman Bölümünde çalışmıştır. Deloitte’da Birçok yabancı ve Türk yatırımcılar için durum tespit çalışmaları, değerleme çalışmaları, satış ve satınalma danışmanlığı gerçekleştirmiştir. Deloitte Melbourn ofiste Kurumsal Finans Departmanında altı ay çalışmıştır. Aktif Bank’ta beş şirketin satın alma ve kuruluş süreçlerini yürütmüş ayrıcaAktif Bank müşterilerine yönelik proje finansmanı çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi ingilizce İktisat bölümünde tamamlamış, ayrıca finans ve yatırımlar alınında İngilitere’de Exeter Üniversitesinde master derecesini almıştır. İyi derece ingilizce orta derece almanca bilmektedir. Amerika Society of Appraisers programının değerleme eğitimini tamamlamıştır. SMMM sertifikası bulunmaktadır.

ÜST YÖNETİM

1969 İstanbul doğumlu Candan, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3, Türev Araçlar lisansları ve ISMA sertifikası sahibidir.

1993-2006 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Hazine Bölümünde ve 2006-2009 yılları arasında Raymond James Securities’de Fon Yönetimi’nde üst düzey görevlerde yer alan Kağan Candan Hazine İşlemleri, Yatırım Fonu yönetimi, Portföy Yönetimi konularında uzmanlaşmıştır. 2009 yılında başladığı Aktif Bank Hazine Departmanındaki Bölüm Başkanlığı görevinden ayrılarak 2016 yılında Mükafat Portföy Yönetimi’nin Genel Müdürü olmuştur.

1994 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Elif Pehlivanlı, Marmara Üniversitesi ve Michigan State University'nin ortaklaşa düzenledikleri Stratejik İşletme Yönetimi ve Planlama Sertifika Programı'nı 1998 yılında bitirdikten sonra Yeditepe Üniversite'sinde 2000 yılında MBA eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi tarafından yürütülen Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sertifika Programını 2004 yılında tamamlamıştır.

İş yaşamına 1994 yılında uluslararası denetim firması olan Deloitte Touche Tohmatsu International'da denetçi olarak başlayan Pehlivanlı 1997 ve 2002 yılları arasında Bayındır Holding'de stratejik planlama ve Bayındır Menkul'de kurumsal finansman, halka arz ve şirket evlilikleri alanlarında görev alarak, finans alanında deneyime sahip olmuştur. 2002 ve 2010 yılları arasında, pazarlama iletişim stratejileri alanında uzmanlık kazanarak, önde gelen reklam ajanslarda stratejik pazarlama ve marka konumlandırma konusunda yöneticilik yapmış ayrıca, önemli gayrimenkul geliştirme projelerinde pazarlama ve satıştan sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. 2010-2017 yılları arasında çatısında Türkiye’nin ilk aile ofisi olan Egeli & Co. Aile Ofisi’ni, Egeli & Co. Portföy Yönetimi’ni ve Borsa İstanbul’da işlem gören üç adet girişim sermayesi yatırım şirketlerini barındıran Egeli & Co. Finansal Hizmetler Grubu’da Pazarlama Yönetici Direktörü olarak çalışmıştır.

Pehlivanlı, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı, ve SMMM sertifikası bulunan Pehlivanlı, İngilizce bilmektedir.

  • BİZİ TAKİP
    EDEBİLİRSİNİZ

© Copyright 2018, Mükafat Portföy Yönetimi A.Ş.