YÖNETİCİLERİMİZ

YÖNETİM KURULU

Osman Gencer 2014 yılından itibaren Aktif Bank bünyesine katılmıştır ve halen Girişim Sermayesi Grup Başkanı görevini yürütmektedir. Osman Gencer, aralarında Kibar Holding, Hitay Yatırım Holding, Alarko Holding, Koç Holding ve Yapı Kredi gibi önemli grupların çeşitli şirketlerinde finans yöneticiliği yapmıştır. Altek Alarko Holding şirketinde 164 MW kurulu güce sahip Kırklareli Kombine Çevrim Gaz Santrali ve 76 MW kurulu güce sahip Kârakuz Hidroelektrik Santrali’nin yatırımı sürecinde fizibilite çalışmalarının yapılması, yatırım sürecinin yönetilmesi ve gerekli uluslararası finansmanın sağlanması konularında görev almıştır. Hitay Yatırım Holding şirketinde 2007-2011 yılları arasında çalışmıştır. İlk 2 yıl CFO, sonrasında ise grup şirketlerinde Genel Müdür görevini yapmıştır. 2014-2017 yılları arasında Aktif Bank iştiraki Pavo A.Ş. ve Echo Bilgi Yönetimi şirketlerinde Genel Müdürlük görevlerini üstlenen Gencer hâlen Pavo A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği, Echo Bilgi Sistemleri’nde ise İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Finans alanındaki kariyerine 1999’da başlayan ve 2006 yılından bu yana Islamic Corporation for the Development of the Private Sector’de (ICD) çalışmakta olan Jahangir Sohrab Zadeh, 2013 yılından bu yana Finansal Kurumlar Geliştirme Departmanında, kurumsal finans alanında Başkan olarak görev almaktadır. Bankalar ve Finansal Kurumlar ve Proje Finansmanı alanlarında özellikle uzun vadeli finansman ürünlerinde tecrübeli bir İslami Bankacı olan Jahangir, para politikası, mikro ve makroekonomik çalışmalar, sanayi ve sermaye piyasası araştırmaları ve yatırım danışmanlığı konularında geniş deneyime sahip bir ekonomisttir.

Sohrabzadeh, Uluslararası Menkul Kıymetler, Yatırım ve Bankacılık üzerine Henley Business School (ICMA Center) Reading-UK Üniversitesi'nden MS derecesi bulunmaktadır. BA, MA ve PhD (ABD) derecelerini ise Tehran-Iran Üniversitesi İktisat Bölümünden almıştır.

Suat Bakkal, Aktif Yatırım Bankası Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı ve Mükafat Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 1980 Trabzon doğumlu Bakkal, Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümü mezunu olup yüksek lisansını yine aynı okulda Ekonomi ve Finans üzerine tamamlamıştır. Türev Araçları, Kurumsal Yönetim, Kredi Derecelendirme, Gayrimenkul Değerleme ve CFA3 alanlarında sermaye piyasası lisanslarına sahiptir.

İş hayatına Aktif Bank’ta kurumsal pazarlama Müdürü olarak başlamış, 2014 yılında Merkez Şube Müdürlüğü görevine atanmıştır. Aktif Bank’ta Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanlığı ve IFM İstanbul Finans Merkezi İnş. Taah. A.Ş. İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Bakkal, Inovaban Innovation Consulting JSC'nin yönetim kurulu üyeliği ve aynı zamanda çeşitli enerji üretim ve yatırım SPV şirketlerinin başkanlığını yapmıştır. Nisan 2018 itibariyle, BKT Kosovë J.S.C’nın yönetim kurulu üyeliği ve CEO görevlerine atanmıştır.

Ercan Taşkesen, Aktif Bank İştirak Yönetimi Departmanında Bölüm Başkanı ve Mükafat Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. Finans alanında 15 yıldan uzun süredir tecrübesi bulunmaktadır. Aktif Bank’daki görevinden önce Deloitte’da Denetim Bölümünde görev yapmıştır.

Kayseri doğumlu Taşkesen, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur ve Finans alanında master derecesini Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. SMMM, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.

Pelin Çıdam, Aktif Bank Kurumsal Finansman departmanında Bölüm başkanı ve Mükafat Portföy Yönetimi’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Kurumsal Finansman ve M&A alınında 16 yıldan uzun süredir tecrübesi bulunmaktadır.

Aktif Bank’taki görevinden önce 13 yıl Deloitte’da görev almıştır. Bu sürenin üç yılında denetim bölümünde on yılında Kurumsal Finansman Bölümünde çalışmıştır. Deloitte’da Birçok yabancı ve Türk yatırımcılar için durum tespit çalışmaları, değerleme çalışmaları, satış ve satınalma danışmanlığı gerçekleştirmiştir. Deloitte Melbourn ofiste Kurumsal Finans Departmanında altı ay çalışmıştır. Aktif Bank’ta beş şirketin satın alma ve kuruluş süreçlerini yürütmüş ayrıcaAktif Bank müşterilerine yönelik proje finansmanı çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi ingilizce İktisat bölümünde tamamlamış, ayrıca finans ve yatırımlar alınında İngilitere’de Exeter Üniversitesinde master derecesini almıştır. İyi derece ingilizce orta derece almanca bilmektedir. Amerika Society of Appraisers programının değerleme eğitimini tamamlamıştır. SMMM sertifikası bulunmaktadır.

ÜST YÖNETİM

Bahadır Tonguç, 1997 yılında ODTÜ Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, iş hayatına 1998’de T.C. Ziraat Bankası’nda başladı. T.C. Ziraat Bankası’nın Sermaye Piyasaları Başkanlığı ve Hazine Yönetimi bölümlerinde 10 sene çeşitli görevlerde bulundu. 2008 yılında Garanti Portföy Yönetimi’ne geçerek fon yönetimi alanına adım attı. Garanti Portföy Yönetimi’nde sırasıyla Emeklilik Fonları, Kurumsal Portföy Yönetimi ve Yatırım Fonları birimlerinde kıdemli fon yöneticisi ve müdür olarak görev yaparken, 2019 yılında Garanti Portföy Yönetimi’nin tüm yatırım yönetiminden sorumlu yönetici direktör olarak atandı. 2020 Mart ayı itibariyle Mükafat Portföy Genel Müdürü olan Bahadır Tonguç, iyi derecede İngilizce bilmektedir ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ile Türev Araçlar lisansları sahibidir.

1994 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Elif Pehlivanlı, Marmara Üniversitesi ve Michigan State University'nin ortaklaşa düzenledikleri Stratejik İşletme Yönetimi ve Planlama Sertifika Programı'nı 1998 yılında bitirdikten sonra Yeditepe Üniversite'sinde 2000 yılında MBA eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi tarafından yürütülen Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sertifika Programını 2004 yılında tamamlamıştır.

İş yaşamına 1994 yılında uluslararası denetim firması olan Deloitte Touche Tohmatsu International'da denetçi olarak başlayan Pehlivanlı 1997 ve 2002 yılları arasında Bayındır Holding'de stratejik planlama ve Bayındır Menkul'de kurumsal finansman, halka arz ve şirket evlilikleri alanlarında görev alarak, finans alanında deneyime sahip olmuştur. 2002 ve 2010 yılları arasında, pazarlama iletişim stratejileri alanında uzmanlık kazanarak, önde gelen reklam ajanslarda stratejik pazarlama ve marka konumlandırma konusunda yöneticilik yapmış ayrıca, önemli gayrimenkul geliştirme projelerinde pazarlama ve satıştan sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. 2010-2017 yılları arasında çatısında Türkiye’nin ilk aile ofisi olan Egeli & Co. Aile Ofisi’ni, Egeli & Co. Portföy Yönetimi’ni ve Borsa İstanbul’da işlem gören üç adet girişim sermayesi yatırım şirketlerini barındıran Egeli & Co. Finansal Hizmetler Grubu’da Pazarlama Yönetici Direktörü olarak çalışmıştır.

Pehlivanlı, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı, ve SMMM sertifikası bulunan Pehlivanlı, İngilizce bilmektedir.

Sinan Soyalp Mükafat Portföy Yönetimi’nde Fon Yönetimi Bölümü’nde Direktör olarak görev yapmaktadır.

1984 İstanbul doğumlu Soyalp, İstanbul Robert Kolej’den fen diploması, Earlham College Matematik Bölümü’nden lisans diploması, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sayısal Finans Bölümü’nden ise yüksek lisans diploması sahibidir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ve Türev Araçlar lisansları sahibidir.

İş hayatına 2006 yılında stajyer olarak sırasıyla Ata Yatırım Ortaklığı, ING Bank Ekonomik Araştırmalar Bölümü ve Sabancı Holding Stratejik Planlama Bölümü’nde çeşitli görevlerde bulunarak başlamıştır. Akabinde SRT Capital’da fon yöneticisi olararak devam etmiştir.

2011 yılında Alkhair Portföy’de analist olarak başladığı görevine 2015’te portföy yöneticiliğine terfi ederek devam etmiş, İslami yatırım fonlarından sorumlu olarak çalıştığı görevini 2016 ortasına kadar sürdürmüştür.

15 yıllık Türkiye Sermaye Piyasalarında finans tecrübesi bulunan Burcu Atar Sönmez, Mükafat Portföy Yönetimi’ne katılmadan önce 2015 yılından sonra Alkhair Portfoy Yönetimi’nde Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Alkhair Portföy Yönetimi’nden önce Alkahir Capital’da Hazine ve Finans Müdürü olarak görev yapmış; hazine işlemleri, bütçe süreçleri ve UFRS’ye dayalı finansallardan sorumlu olmuş, aynı zamanda Şirket’in değerleme sürecinde bulunmuştur. Kariyerine 2005 yılında Inter Yatırım’da (INY) başlamış, finans ekibine katılmadan önce, INY Araştırma ve Risk Bölümü’ne katkıda bulunmuştur.

SMMM olan ve CFA adayı olan Burcu, Uludağ Üniversitesi’nde İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi’nde Finansal Piyasalar ve Yatırım Yönetimi alanında yüksek lisans yapmış ve BIST’te işlem gören şirketlerin değerleme ve fiyatlandırılması konusunda tezini vermiştir.

  • BİZİ TAKİP
    EDEBİLİRSİNİZ

© Copyright , Mükafat Portföy Yönetimi A.Ş.