PORTFÖY YÖNETİCİLERİMİZ

Bahadır Tonguç, 1997 yılında ODTÜ Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, iş hayatına 1998’de T.C. Ziraat Bankası’nda başladı. T.C. Ziraat Bankası’nın Sermaye Piyasaları Başkanlığı ve Hazine Yönetimi bölümlerinde 10 sene çeşitli görevlerde bulundu. 2008 yılında Garanti Portföy Yönetimi’ne geçerek fon yönetimi alanına adım attı. Garanti Portföy Yönetimi’nde sırasıyla Emeklilik Fonları, Kurumsal Portföy Yönetimi ve Yatırım Fonları birimlerinde kıdemli fon yöneticisi ve müdür olarak görev yaparken, 2019 yılında Garanti Portföy Yönetimi’nin tüm yatırım yönetiminden sorumlu yönetici direktör olarak atandı. 2020 Mart ayı itibariyle Mükafat Portföy Genel Müdürü olan Bahadır Tonguç, iyi derecede İngilizce bilmektedir ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ile Türev Araçlar lisansları sahibidir.

Sinan Soyalp Mükafat Portföy Yönetimi’nde Fon Yönetimi Bölümünde Müdür olarak görev yapmaktadır.

1984 İstanbul doğumlu Soyalp, İstanbul Robert Kolej’den fen diploması, Earlham College Matematik Bölümü’nden lisans diploması, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sayısal Finans Bölümü’nden ise yüksek lisans diploması sahibidir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-3 ve Türev Araçlar lisansları sahibidir.

İş hayatına 2006 yılında stajyer olarak sırasıyla Ata Yatırım Ortaklığı, ING Bank Ekonomik Araştırmalar Bölümü ve Sabancı Holding Stratejik Planlama Bölümü’nde çeşitli görevlerde bulunarak başlamıştır. Akabinde SRT Capital’da fon yöneticisi olararak devam etmiştir.

2011 yılında Alkhair Portföy’de analist olarak başladığı görevine 2015’te portföy yöneticiliğine terfi ederek devam etmiş, İslami yatırım fonlarından sorumlu olarak çalıştığı görevini 2016 ortasına kadar sürdürmüştür.

Deniz Erkoç halen Aktif Bank’ta Gayrimenkul Uygulama ve Geliştirme Direktörü ve 19 Güneş Enerji Santrali şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. 1991 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra kariyer hayatı süresince kamu ve özel birçok uluslararası inşaat projesinde yer almış olan Deniz Erkoç, 1997-2012 yılları arasında Baytur İnşaat Şirketinde Planlama Koordinatörlüğü ve Maliyet Kontrol Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Deniz Erkoç 2013 yılı Şubat ayında Aktif Bank’ta çalışmaya başlamıştır. Deniz Erkoç’un Sermaye Piyasası Kurulu Gayrimenkul Değerleme Lisansı bulunmaktadır.

Osman Gencer 2014 yılından itibaren Aktif Bank bünyesine katılmıştır ve halen Girişim Sermayesi Grup Başkanı görevini yürütmektedir. Osman Gencer, aralarında Kibar Holding, Hitay Yatırım Holding, Alarko Holding, Koç Holding ve Yapı Kredi gibi önemli grupların çeşitli şirketlerinde finans yöneticiliği yapmıştır. Altek Alarko Holding şirketinde 164 MW kurulu güce sahip Kırklareli Kombine Çevrim Gaz Santrali ve 76 MW kurulu güce sahip Kârakuz Hidroelektrik Santrali’nin yatırımı sürecinde fizibilite çalışmalarının yapılması, yatırım sürecinin yönetilmesi ve gerekli uluslararası finansmanın sağlanması konularında görev almıştır. Hitay Yatırım Holding şirketinde 2007-2011 yılları arasında çalışmıştır. İlk 2 yıl CFO, sonrasında ise grup şirketlerinde Genel Müdür görevini yapmıştır. 2014-2017 yılları arasında Aktif Bank iştiraki Pavo A.Ş. ve Echo Bilgi Yönetimi şirketlerinde Genel Müdürlük görevlerini üstlenen Gencer hâlen Pavo A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği, Echo Bilgi Sistemleri’nde ise İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

  • BİZİ TAKİP
    EDEBİLİRSİNİZ

© Copyright , Mükafat Portföy Yönetimi A.Ş.