İSLAMI FİNANS DANIŞMA KURULUMUZ


Mükafat Portföy olarak tüm ürün ve işlemler için İslamı Finans Danışma Kurulu’ndan “Faizsiz Finans İlkeleri”ne uygunluk almaktayız.


1975 yılında Erzincan’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan’da tamamladı. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Bunu takiben 1999 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak yüksek lisansını, 2005 yılında da doktorasını tamamladı. 2011 yılında doçent oldu. 1997’den sonra vakıf ve derneklerde yöneticilik ve eğitimcilik yaptıktan sonra 2012 yılında Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyeliğine atandı. Aktepe evli ve üç çocuk babasıdır.

Sn. Aktepe; "Kur’an ve Sünnet Işığında Finansal Meseleler" 2016, "Hadisler ve Yorumları (Seçki ve Çeviri)" 2016, "Sünnet ve Hadis" 2014, "Sorularla Katılım Bankacılığı" 2012, "Hadis Kaynaklarında Fâiz ve Finansman" 2011, "İslâm Hukûku Çerçevesinde Finansman ve Bankacılık" 2010, dâhil olmak üzere birçok kitap, makale yazmış ve araştırma gerçekleştirmiştir.

Özel Sektörün Geliştirilmesi İslami Kurumu’nda (ICD) Şeriat Danışmanı olarak çalışan Muhammed Al-Bashir Muhammed Al Amine, daha önce Bank Alkhair'in Şeriat Bölümü Grup Başkanlığı yaptı. Al-Bashir, Uluslararası İslami Finansal Piyasasında (IIFM) Ürün Geliştirme ve Şeriat Uyum Başkanlığı görevinde bulundu. Aynı zamanda İbni Sina Teknoloji Enstitüsü (Malezya), Matriculation Centre Uluslararası İslam Üniversitesi (Malezya), Bahreyn Bankacılık ve Finans Enstitüsü, Krallık Üniversitesi (Bahreyn), Malezya Açık Üniversitesi ve Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim görevliliğinde bulundu. Al-Bashir, Küresel Sukuk ve İslami Menkul Kıymetleştirme Piyasaları, Finansal Mühendislik ve Ürün Geliştirme (Brill, 2008), Emtia Piyasalarında Türev Ürünlerinin İslâm Analizi (Brill, 2008) ve İslami Finansta Risk Yönetimi de dâhil olmak üzere birçok kitap ve araştırma yazıları yazmıştır. Al-Bashir, Medine İslam Üniversitesi'nden LLB (Şeriat) lisansı sahibidir ve Uluslararası İslam Üniversitesi'nden İslami Finansa özel Hukukta Yüksek Lisans ve Doktora sahibidir. Banque Islamique de Guinee ve Banque Islamique du Senegal'in Şeriat Komitesi üyesidir. Al-Bashir, Şeriat Yönetim Kurulu Başkanı olarak Uluslararası Somali Bankasına (IBS) da katılmıştır.

  • BİZİ TAKİP
    EDEBİLİRSİNİZ

© Copyright 2018, Mükafat Portföy Yönetimi A.Ş.